Yargıtay 2. Hukuk Dairesi  ,  Kadının  yalnızken gece bir başka erkeği ortak konuta almasının zinanın varlığına işaret ettiğine karar verdi.Dairenin kararına uymayan yerel mahkeme ise "İçerisinde cinsel bir organ olmayan salt sevgi , muhabbet ifade eden aşıkan

hurriyet
0

C.K ,  Ankara  da 1998 yılında evlendiği karısı G.K dan şüphelendiği için il dışında olduğunu söylediği bir akşam yanına polisleri de alarak evine geldi. Eşini evde iç çamaşırı olmaksızın pijamayla Savaş D. isimli adamı da tuvalette bulan C.K ,  Ankara  8. Aile Mahkemesi nde boşanma davası açtı.

"CİNSEL BİRLİKTELİK YAŞAMADIK"

Savaş D , "Kadınla seviştiklerini ancak ilişkiye girmediklerini , daha önce de cinsel birliktelik yaşamadıklarını" savundu. Mahkeme , "evlilik birliğinin temelinden sarsılması" nedeniyle tarafların Türk Medeni Kanununun 166/1. maddesi uyarınca boşanmalarına karar verdi.

Çiftin velayeti annesine verilen çocuğunun babasıyla belirli gün ve saatlerde görüşmesine de hükmedildi. Ayrıca davalı  Kadının  , boşandığı kocasına 10 bin lira maddi , 10 bin lira manevi tazminat ödemesi kararlaştırıldı. Temyiz istemi üzerine dosyayı görüşen  Yargıtay 2. Hukuk Dairesi  , yerel mahkemenin kararını bozdu.

"BAŞKA ERKEĞİ ORTAK KONUTA ALMASI ZİNAYA İŞARET EDER"

Bozma kararında ,  Kadının   eve   erkek  aldığı , aynı gece bu kişiyle birlikte yakalandığı , şahsın tuvalete gizlenmiş halde bulunduğu , bu olay öncesinde de  Kadının  aynı kişiyle muhtelif ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =