Yargıtay 2. Hukuk Dairesi  , karısını evinde gece başka bir erkekle iç çamaşırı olmaksızın pijamayla yakalayan kocanın açtığı davada zinanın varlığına ve kanıtlandığına , boşanmanın bu sebeple olması gerektiğine

haber7
0

googletag.cmd.push });

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi , kadının yalnızken gece bir başka erkeği ortak konuta almasının zinanın varlığına işaret ettiğine karar verdi.

C.K , Ankara da 1998 yılında evlendiği karısı G.K dan şüphelendiği için il dışında olduğunu söylediği bir akşam yanına polisleri de alarak evine geldi.

Eşini evde iç çamaşırı olmaksızın pijamayla Savaş D. isimli adamı da tuvalette bulan C.K , Ankara 8. Aile Mahkemesinde boşanma davası açtı.

Savaş D , "Kadınla seviştiklerini ancak ilişkiye girmediklerini , daha önce de cinsel birliktelik yaşamadıklarını" savundu.

Mahkeme , "evlilik birliğinin temelinden sarsılması" nedeniyle tarafların Türk Medeni Kanununun 166/1. maddesi uyarınca boşanmalarına karar verdi.

Çiftin velayeti annesine verilen çocuğunun babasıyla belirli gün ve saatlerde görüşmesine de hükmedildi. Ayrıca davalı kadının , boşandığı kocasına 10 bin lira maddi , 10 bin lira manevi tazminat ödemesi kararlaştırıldı.

Temyiz istemi üzerine dosyayı görüşen  Yargıtay 2. Hukuk Dairesi  , yerel mahkemenin kararını bozdu.

Bozma kararında , kadının eve erkek aldığı , aynı gece bu kişiyle birlikte yakalandığı , şahsın tuvalete gizlenmiş halde bulunduğu , bu olay öncesinde de kadının aynı kişiyle muhtelif zamanlarda çok sayıda görüşme yaptığının belirlendiği kaydedildi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =