Kent merkezi ile  Zara  arasında yolcu taşımacılığı yapan minibüsçüler , ilçede yeni kurulan bir başka firmaya yolcu taşımacılığı izni verilmesini protesto etti

haber7
0

googletag.cmd.push });

Sivas ın  Zara  ilçesinde minibüsçüler , ilçede yeni kurulan bir firmaya şartlara uygun olmadığı halde yolcu taşıma izni verildiği gerekçesiyle "kontak kapatma"  eylemi  yaptı.

Hükümet Konağı önünde toplanan  Zara  Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri , araçlarıyla yolu trafiğe kapattı.

Yaklaşık 20 dakika caddeyi trafiğe kapatarak  eylem  yapan minibüsçüler , emniyet yetkilileriyle yaptıkları görüşmenin ardından yolun tek şeridini açtı.

Kooperatif Başkanı Birkan Kavas ın , Kaymakam Fehmi Likoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından minibüsçüler eylemlerini konvoy eşliğinde ilçe turu atarak ve klakson çalarak tamamladı.

Kooperatifin ikinci başkanı Murat Çiçek , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Zara  dan il merkezine yolcu taşımacılığı yaptıklarını söyledi. Yeni açılan firmanın usulüne uygun olmayan şekilde il merkezine yolcu taşımaya başladığını öne süren Çiçek , "Dilekçe vererek şikayette bulunduk ama aradan 25 gün geçti. Sonuç alamadık" dedi.

Kooperatif olarak ilçeden  Sivas  a 9 liraya yolcu taşıdıklarını , bu firmanın ise 7 liraya yolcu taşıyarak "haksız rekabet" ortamı yarattığını öne süren Çiçek , "Durumu ilçe trafik komisyonuna bildirdiğimizde bizim yapacak bir şeyimiz yok denildi. Mağduriyetimiz giderilmezse yolları trafiğe tekrar kapatacağız. Biz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =