Katıldığı  Ses  yarışmasıyla tanınan ve Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu 37 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mutlu Kaya'nın normal odaya alındığı v

haber7
0

googletag.cmd.push });

Bir televizyon kanalındaki  Ses  yarışmasıyla tanınan ve Ergani deki evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan  Mutlu Kaya  , 37 günlük yoğun bakım ünitesindeki tedavinin ardından normal odaya alındı.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahı Uzman Doktor Ulaş Aktaş , AA muhabirine , Kaya nın sağlık durumunun iyiye gittiğini ve yoğun bakım ünitesinden çıkarıldığını söyledi.

Kaya nın bir ayı aşkın süredir hastanelerinde tedavi gördüğünü belirten Aktaş , genç  kızın  kısıtlı da olsa konuşmaya başladığını kaydetti.

Aktaş , şunları kaydetti:

"Yoğun bakım ünitesinden çıkarılan Mutlu nun bilinci açık ve genel durumu iyi. Birkaç kelimeyle de sınırlı olsa konuşmaya başladı. Servise aldık. Şu an şuuru açık. Bizimle iletişime geçiyor. Uzun bir fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci gerekli. Sıvı ve yumuşak tarzı yemek yiyiyor , günde birkaç kez sandalye ile gezdiriyoruz. Beyin cerrahi açısından şu an bir sıkıntısı yok. Kısıtlı kelimeler kullanıyor. Önce bir kelimeyle başladı şimdi 8-10 kelime konuşuyor. Herşeyin farkında ve bilinci açık."

Mutlu Kaya ,  Diyarbakır  ın Ergani ilçesinde İstanbul da katılacağı televizyon programı öncesi evinde prova yaparken 18 Mayıs Pazartesi gecesi başından  silahla  vurularak ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili Kaya nın eski erkek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =