MERS o ülkeye sıçradı

Ortadoğu Solunum Sendromu (MERS) virüsü nedeniyle meydana gelen ölümlerin , Güney Kore’nin ardından Tayland’a sıçradığı belirtildi.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Tayland Sağlık Bakanlığı yetkilileri , bir süredir Güney Kore de etkili olan  MERS  salgının Tayland a sıçradığını bildirdi. Halk Sağlığı Bakanı Rajata Rajatanavin basın toplantısında yaptığı açıklamada ,  MERS  virüsü tespiti edilen 75 yaşındaki bir kişinin hayatını kaybetmesinin ardından , ülkede salgın nedeniyle ilk ölümün meydana geldiği doğruladı.

Rajata , hastanın  kalp rahatsızlığı  nedeniyle başkent Bangkok a gelen Ummanlı bir iş adamı olduğunu kaydederek , “İki farklı laboratuvardan alınan sonuçlara göre , hastanın  MERS  virüsü taşıdığını söyleyebiliriz" dedi. Bakan , hastanın 3 akrabasının da aralarında bulunduğu 59 kişinin testten geçirildiğini sözlerine ekleyerek , kente geldiği ilk gün testten geçirilen hastada  MERS  virüsünün tespit edildiğini belirtti.

Tayland Salgın Önleme Birimi ise , ülkeye giriş yapılan 67 farklı noktada turistlerin kontrol edildiklerini bildirerek , Tayland da bulunan hastanelere alarma geçmeleri ve Ortadoğu ile Güney Kore den gelen turistlerin ayrıntılı bir şekilde incelenmeleri uyarısı yapıldığını kaydetti.

Suudi Arabistan da ilk olarak 2012 yılında ortaya çıkan  MERS  nedeniyle 454 kişi hayatını kaybetmişti. Güney Kore de ise geçtiğimiz ay tespit edilen virüs nedeniyle şu ana kadar 23 kişi hayatını kaybetmiş , 6 bin 700 kişi karantina altına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =