Yoğun bakımda tedavisi süren Mutlu Kaya'nın bilincinin açık ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi

haber7
0

googletag.cmd.push });

Bir televizyon kanalında yayımlanan  Ses  yarışmasıyla tanınan ve Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan  Mutlu Kaya  nın yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi ve Başhekim Doç. Dr. Hikmet İyem , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Kaya nın sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.

Kaya nın artık solunum cihazına ihtiyaç duymadığını belirten İyem , şöyle konuştu:

"Tedavisinde önemli aşamalar katedildi. Mutlu nun sağlık durumu ilk geldiğinden bu yana çok daha iyi bir seviyeye geldi ve bilinci açık. Ona seslendiğimizde , artık gözlerini açıp anlamlı tepkiler verebiliyor. Bu şekilde Mutlu ile iletişim kuruyoruz. Mutlu nun beslenmesini ise mama vererek yapıyoruz. Mutlu nun tam olarak iyileşmesi için biraz daha zaman lazım."

Anne Hanım Kaya ise kızını en son dün gördüğünü ve durumunun eskiye nazaran daha iyi olduğunu ifade etti.

Yaklaşık bir ayı aşkın süredir hastane önünde çocuklarıyla beraber yatıp kalktıklarını belirten Kaya , tek beklentilerinin Mutlu yu yeniden ayakta görmek olduğunu söyledi.

Kızının şarkı söylemesini hasretle beklediğini vurgulayan Kaya , "Ciğerim çok yanıyor. Anne olan anlar. Onun boyunu , sesini , bakışını , yanımda yatışını özledim. Ben bunu gördüm ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =