TEB  Bireysel Bankacılık Pazarlama Grup Direktörü Rüstemoğlu: - "Tüketim toplumu değil , tasarruf toplumu olma hedefiyle eğitimlerimizi yaygınlaştırdık"

haber7
0

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Bireysel Bankacılık Pazarlama Grup Direktörü Mehmet Rüstemoğlu , tüketim yerine tasarruf toplumu olma hedefiyle başlattıkları eğitimleri yaygınlaştırdıklarını söyledi.

Rüstemoğlu , ilki  Antalya  Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi nde gerçekleştirilen  TEB Aile Akademisi Panayırı  nda , AA muhabirine yaptığı açıklamada , söz konusu programın , ekonomiye katkı amacıyla 2012 yılı ekim ayında başladığını anlattı.

Ülkenin en önemli ekonomik konularından birisi olan bireysel tasarrufların artırılmasına yönelik planlarına değinen Rüstemoğlu , "Bu , bizim banka olarak en çok katkı sağlayabileceğimiz bir alternatif olarak ortaya çıktı. Tasarruf açığıyla ilgili yapabileceğimiz sosyal sorumluluk projesi olmalı , bizim kamuyu , toplumu bilinçlendirmemiz , tasarrufu artırmak için belli birtakım çalışmalar içerisinde olmamız lazım dedik" şeklinde konuştu.

Rüstemoğlu , tasarrufun ailede başlayacağını düşünüp programın adını da "Aile Akademisi" koyduklarını ifade etti. Gönüllü 540 eğitmenle yaklaşık 200 bin bireye , bütçe yönetimi , tasarruf , kredi ve kartlarının doğru kullanımı gibi konularda eğitim verdiklerini anlatan Rüstemoğlu , "Tüketim toplumu değil , tasarruf toplumu olma hedefiyle bu tip eğitimlerimizi yaygınlaştırdık" dedi.

En iyi bilinçlenmenin çocukluk çağında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =