Uluslararası Arapça Yarışmasına Batman damga vurdu

54 ülkeden 21 bin 473 öğrencinin yarıştığı 6.  Uluslararası  Arapça yarışmasında  Batman  birinci oldu.

haber7
0

googletag.cmd.push });

6.  Uluslararası   Arapça  Yarışmaları  Batman  Merkez Mehmet Şimşek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin büyük başarısına sahne oldu.

Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde başlayan ve 3 gün süren 6.  Uluslararası   Arapça  Yarışmaları finalleri sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ve Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği’nin (KİMDER) desteklediği yarışmalarda bu yıl 54 ülkeden 21 bin 473 yarıştı.

Heyecanın bir an bile eksilmediği yarışmaların sonunda düzenlenen ödül törenine Kayseri Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı , Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç , Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar , Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu , MEB Din İşleri Genel Müdürü Nazif Yılmaz , İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu , Müftü Vekili Galip Koçer , davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. İmam Hatip Ortaokulları şiir kategorisinde Muş Merkez Farabi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Şeyma Orak , Metin Canlandırma kategorisinde Kocaeli İzmit Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ravza Demiröz , Çocuk Şarkıları kategorisinde Bursa Gemlik İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri birinci oldu.

İmam Hatip Liseleri Bilgi Yarışmaları Konya Selçuklu Mahmut ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =