İzmir de esrar operasyonu
Etiketler:

 İzmir  in Buca ilçesinde düzenlenen operasyonda , plaka tabir edilen , işlenmiş halde  esrar  ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

haber7
0

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri , M.Y. nin yurtdışından getirilen uyuşturucuyu piyasaya sürmek istediği yönündeki bilgi üzerine harekete geçti. Takip ve araştırmaların ardından ekipler , M.Y. nin Buca daki evine operasyon düzenledi. Evde yapılan aramada 9 kilo 80 gr.  esrar  , bir ruhsatsız tabanca ve av tüfeği bulundu. Gözaltına alınıan zanlı M.Y. nin , şehirlerarası bir otobüs firmasının ortaklarından olduğu , uyuşturucuyu doğu illerinden temin ettiği ve piyasaya sürmeye çalıştığı öğrenildi. Poliste , Ateşli Silahlar Kanunu na muhalefet suçundan kaydı bulunan M.Y. , sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Emniyet yetkilileri , ele geçen uyuşturucunun çeşitli işlemlerden geçirilerek presle sıkıştırılmasının ardından plaka haline getirildiğini , 10 kg. esrardan 1 kg. plaka elde edildiğini ve genellikle Ortadoğu ülkelerinde yapıldığını bildirdi. Uyuşturucunun yurtdışından getirildiğini belirten yetkililer , bunun ticaretini yapan kişilerin. kaliteli anlamına gelmesi amacıyla paketlerin üzerine kendilerini tanıtıcı işaretler yerleştirdiğini de anlattı.

Etiketler: izmir  esrar  operasyon


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =