Hizan  Kaymakamı Sedat  İnci  , ilçedeki Özel  Hizan  Eğitim Kursu ve  rehabilitasyon  Merkezini  ziyaret  etti.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Milli Eğitim Müdürü Necdet İnan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Korkmaz ile  rehabilitasyon   merkezine  giden  İnci  yi ,  rehabilitasyon  Merkezi Müdürü Yahya Tedik ve öğretmenler karşıladı.

Merkezin çalışmaları ve kurslara devam eden engelli öğrencilerin ihtiyaçları hakkında bilgi alan  İnci  , burada sınıfları gezerek engelli öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilere hediyeler verip onlarla derse giren  İnci  , öğrencilere bundan sonra da destek sunacaklarını söyledi.

Her insanın birer engelli adayı olduğunu belirten  İnci  , şöyle konuştu:

"Engellilik bir sağlık sorunu değil , sosyal boyutuyla herkesi ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Bir insanın engelli olması , onun diğer insanlar gibi yaşaması , çalışması ve başarılı olmasına bir engel teşkil etmemektedir. Devletimiz engellilere her alanda kucak açmış ve bu konuda çok ciddi yol katetmiştir.  rehabilitasyon  merkezleri de bu gelişimin bir ayağıdır. Engelliler devletimizin sunduğu imkanlar sayesinde , evlerinden özel servislerle ücretsiz alınıp bu merkezlere getiriliyor. Merkezde alanlarında uzman kişilerden eğitim alan engellilerimiz , bu sayede sosyal yaşama daha çabuk adapte olabiliyor.  rehabilitasyon  merkezleri engellilerin topluma kazandırılmasında büyük rol oynamaktadır. Böyle bir eğitim kurumunun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =