Gönül: İzmir üs değil karar mekanizması

 İzmir  deki NATO biriminin üs olmadığını belirten Milli Savunma Bakanı Vecdi  Gönül  , "İzmir deki NATO birimi üs  değil  ,  karar  mekanizmasıdır." dedi.

haber7
0

Libya daki çatışmalarda yaralanan insanların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın talimatıyla  İzmir  de tedavi edilecek olmasının memnuniyet verici olduğunu belirten olduğunu belirten Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ,  İzmir  in bu görevi hakkıyla yapabilecek kabiliyet ve donanıma sahip olduğunu söyledi.

İki günlük program için  İzmir  e gelen Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül , görevlerine yeni atanan AK Parti  İzmir  İl Kadın Kolları Başkanı Özen Kızılırmak ile Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar ı ziyaret etti. Kadın kollarını ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Gönül , Libya daki çatışmalarda yaralanan insanların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın talimatıyla  İzmir  de tedavi edilecek olmasının memnuniyet verici olduğunu ,  İzmir  in bu görevi hakkıyla yapabilecek kabiliyet ve donanıma sahip olduğunu söyledi.

İzmir deki NATO biriminin üs olmadığını belirten Gönül şöyle devam etti: "İzmir deki NATO birimi üs  değil  ,  karar  mekanizmasıdır. NATO savunma teşkilatıdır ve  karar   mekanizması  vardır. Kullanılan kuvvetler milli kuvvetlerdir.  İzmir  hava üssü değildir bundan sonra da olmayacaktır" dedi.

Libya nın içine düştüğü durumun üzüntü verici olduğunu ifade eden Gönül , "Bundan fevkalade rahatsızız. Libya konusunda 3 şıklı  karar  alındı. Bir insani yardım , iki silah ambargosu ve üç hava uçuşlarının yasaklanması. Biz Türkiye olarak ikisine dahiliz. İnsani yardım ve silah ambargosu. İnsani yardım konusunda ise Libya daki çatışmalar devam ettiği için insani yardım götüremiyoruz. Sayın başbakanın talimatıyla oradaki yaralıların Türkiye de tedavi edilmesi ön görülmüştür. Bunun da  İzmir  e verilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Çünkü  İzmir  bunu hakkıyla yapabilecek kabiliyet ve donanıma sahip bundan hiç şüphemiz yok" diye konuştu.

Etiketler: milli savunma bakanı vecdi  Gönül  nato birimi izmir


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =