Robot Yarışmasına 'Alibey 1970' damga vurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak yapılan 'Uluslararası  Robot  Yarışması' 9. kez Çanakkale'de gerçekleşti.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Lise ve üniversite öğrencilerinin katıldığı  yarışma  , 13-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında Temalı , Çizgi İzleyen , Sumo , Mini Sumo , Hareketli Robotlar (Robotino) ve Serbest  Robot  Yarışması olmak üzere 6 (altı) farklı kategoride gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Eğitim Enstitüsü (EİT) ve TUBİTAK ortaklığında düzenlenen Dokuzuncu Uluslararası  Robot  Yarışmasının Teması “Çanakkale Zaferinin 100. Yılı ” sloganı ise “AHİCAN Barış İçin Nöbette” olarak belirlendi.

Türkiye’nin farklı İllerinden gelen Endüstri Meslek Liselerinin katıldığı toplamda 1580  Robot  arasında “Alibey 1970” isimli robotuyla Eyüp-Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencileriyle katıldığı bu yarışmada Türkiye 1.si oldu.

Temalı kategorisinde yarışan “Alibey 1970” isimli  Robot  300 saniye (5 Dakika) gibi bir kısa sürede temaya uygun yarışmayı bitirdi.  Çanakkale  Boğazında temsili Nusret mayın gemisiyle boğazı mayınlyarak , tahkimat malzemelerini istiflemiş , toplara mermi taşımış , askerlerin tüfeklerine süngü takarak görevini hatasız bir şekilde görevi tamamladı.

Alibey  1970  , 350 tam puan üzerinden 330 puanla finalde birinci olarak yarışmayı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =