Yolcu minibüslerinde kitap  devri!

 Yolcu   minibüslerinde  müzik dinlemek yerine  kitap  okunmasını teşvik eden  kaymakam  , minibüsleri kitapla doldurdu

haberturk
0

Düzce ile  Yığılca  ilçesi arasında çalışan  Yolcu   minibüslerinde  müzik dinlemek yerine  kitap  okunmasını teşvik eden  kaymakam  Nuri Gezici , minibüsleri kitapla doldurdu.

Kaymakam Gezici nin öncülük ettiği  Yığılca  Okuyor projesi kapsamında Düzce-Yığılca hattında çalışan minibüslerde seyahat eden yolcular , yol boyunca her koltuğa bırakılan değişik türdeki kitapları okuyor.  kitap  okuma alışkanlığının kazandırılması amaçlanan projeden , yolcular da , şoförler de memnun olduklarını dile getiriyor.

Kaymakam Gezici AA Muhabirine yaptığı açıklamada ,  düzce  nin merkezi ile  Yığılca  ilçesi arasındaki 38 kilometrelik yolun yaklaşık 1 saatte alındığını söyledi.

Kent merkezine her gün yüzlerce yolcunun gidip geldiğini ifade eden Gezici , gidiş dönüş zamanı hesaplandığında yolda geçen 2 saati iyi bir şekilde değerlendirmek için böyle bir proje geliştirdiklerini anlattı.

Projenin , vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü dile getiren Gezici , Yolcular , uygulamadan çok memnun. Hatta aynı kitabı okumak için aynı koltuğu seçip yarıda kalan kitaplarını bitirmeye çalışıyorlar.  Yığılca  seferini yapan minibüslerde yolcular artık müzik dinlemek yerine  kitap  okuyor. Müzik yayınını yasaklamadık. Herhangi bir zorlama yapmak istemedik , ama yolcular zaten  kitap  okudukları için müzik dinlemek istemiyorlar diye konuştu.

Önceleri , yolcuların kendi aralarındaki konuşmalardan rahatsız oldukları için müzik dinlediklerini , ancak şimdi buna gerek kalmadığını belirten şoförler de , yolculukların artık daha huzurlu geçtiğini söyledi.

Yolcular ise  kaymakam  Gezici ye hayata geçirdiği projelerden dolayı teşekkür ederek , bu tarz çalışmaların devamının beklediklerini ifade etti.

 

AA


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =