Kadın hakları savunucularını kızdıran oyun

Bu  oyun  daha çıkmadan ortalığı fena karıştırdı. Nedeni aşırıya kaçan cinsellik ve oyundaki kadınlar!

sonhaberler
0

Duke Nukem Forever da kadınları zorla alıkoyup kaçmak istediklerinde tokatlamanız gerekmesi , bazı oyuncuların ve  Kadın  haklarını savunan grupların tepkisini çekti.

Oyunun 1996 da çıkan sürümü Duke Nukem 3D , 3.5 milyon kopya satmış ve video oyunları dünyasında değişime yol açmıştı. Oyunda kadınlar striptizci ve fahişe olarak gösteriliyordu. Oyunun son sürümünde ise cinsiyetçilik bir seviye daha ileri taşınıyor. Oyunda bulunan tartışmalı Capture the Babe (bebeği yakala) modunda taşıdığınız kız kaçmaya çalıştıkça bir düğmeye basarak onu tokatlıyorsunuz.

ÖNCEDEN SALDIRGANDI ŞİMDİ DAHA DA KÖTÜ

FoxNews.com dan  Kadın  Medya Merkezi başkan yardımcısı Jamia Wilson , konu hakkında şunları söylüyor: (Oyun) önceden saldırgandı ancak şimdi daha da kötü. Bu bayan tasvirleri , özellikle genç yaştaki kızlar için çok zararlı.

Gamehelper.com dan editör Duke Ferris ise cinsiyetçiliğin Duke Nukem Forever ın dahili bir parçası olduğunu söylüyor: Kadının nesneleştirilmesi oyunun anlamı. Duke Nukem Forever ın 14 Haziran da piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =