'Uyarı tonu' bugünden itibaren kaldırılıyor!

BTK Başkanı numara taşıyanların 16 Mayıs itibarıyla  Uyarı  tonunu kaldırabileceğini açıkladı

haber7
0

googletag.cmd.push });

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer , cep telefonu numarasını başka bir GSM operatörüne taşıyanların arandığında duyulan  Uyarı  tonunun , abonenin istememesi halinde bugünden  itibaren  kaldırılabileceğini belirtti.

Acarer , yazılı açıklamasında , cep telefonu abonesi milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni uygulamanın bugün itibarıyla başladığını kaydetti. Tüketicilerden gelen talepler ve her yöne tarifelerin yaygınlaşması nedeniyle  Uyarı   tonu  konusunda düzenleme yapıldığını ifade eden Acarer , "BTK tarafından yapılan düzenlemeye göre bugünden  itibaren  numarasını taşıyanları arayanlara  Uyarı   tonu  verilmeye devam edilecek ancak istemeyen abonelere  Uyarı   tonu  verilmeyecek. BTK nın aldığı karar doğrultusunda 1 Ocak 2016 tarihinden  itibaren  ise  Uyarı   tonu  sadece isteyen abonelere verilecektir" bilgisini verdi.

Acarer , abonelerin  Uyarı   tonu  konusundaki tercihlerini , herhangi bir anda işletmeciye SMS yoluyla , internet üzerinden , çağrı merkezi kanalıyla veya bayi aracılığıyla bildirebileceğini belirtti.

BTK Başkanı Acarer , açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Son rakamlara göre bugüne kadar 82 milyon 44 bin cep telefonu numarası başka bir operatöre taşındı. Numara taşınabilirliği düzenlemesi ile abonelerin numarasını değiştirmeden istediği operatörden hizmet alabilmesine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =