CHP ye başvuran 4 bin 121 adaydan sadece 776 sı...

"Bu durumda artık mutfakta kalamazdık"

haberturk
0

İzmirli kadınlardan oluşan ve siyasette kadın sayısının artırılmasını savunan Eldivenler Sepete , Kadınlar Siyasete hareketinin temsilcileri ,  CHP  Genel Sekreteri  Bihlun Tamaylıgil  i ziyaret etti.

Tamaylıgil , üç sepete yerleştirdikleri ve üzerinde sahiplerinin imzaları bulunan 800 den fazla plastik bulaşık eldivenini de yanlarında getiren hareketin temsilcilerini , genel merkezin girişinde karşıladı.

Hareketin Sözcüsü  bahriye kalay boduroğlu  , Eldivenler Sepete , Kadınlar Siyasete hareketinin bir kadın hareketi değil , kadınların önderlik ettiği , erkeklerin ve gençlerin de tam destek verdiği bir oluşum olduğunu söyledi.

İzmir in Atatürkçü ve cumhuriyetçi kadınlarının ülkenin içinde bulunduğu durumun farkında olduğunu ifade eden Boduroğlu , Bu durumda artık mutfakta kalamazdık. Eldivenlerimizi şimdilik çıkardık ve göreve hazırız dedi.

CHP Genel Sekreteri  Bihlun Tamaylıgil  de hareketin temsilcilerine ziyaretleri ve destekleri için teşekkür etti.

Türkiye nin 12 Haziran da yapılacak milletvekili genel seçimlerinin ardından kadın dostu bir iktidara kavuşacağını belirten Tamaylıgil , Hep beraber Türkiye nin kaderine el koyacağız. Bu destek ve kararlılığınızla Türkiye nin kaderini hep beraber değiştireceğiz. Biz de sizlere Türkiye nin iktidarı olacağımız sözünü veriyoruz diye konuştu.

CHP nin kadınların siyasette etkin yer almasına büyük önem verdiğini de vurgulayan Tamaylıgil ,  CHP  ye 4 bin  121  aday adayı müracaatı olmuştur ve bunun  776  sı kadın aday adayıdır dedi. Partisinin ön seçim ve aday yoklaması yapma kararı aldığı illerin yüzde 90 ında da kadın aday adaylarının bu mücadelede içinde yer aldığını kaydeden Tamaylıgil , onlara 3 Nisan da yapılacak ön seçimlerde başarılar diledi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Zühal Samlı da kadınlara , İktidarımızın ayak seslerini , sizin topuk seslerinizde duyuyorum diyerek verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

AA


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =