Turgutlu'da , 6  yaşında   hatim  indiren  Berk Evsal Doğan  , öğretmenleri tarafından ödüllendirildi

haber7
0

googletag.cmd.push });

Turgutlu da özel bir kreşe giden ve bir yıl önce okumaya başladığı Kur an-ı Kerim i bitiren 6 yaşındaki  Berk Evsal Doğan  , öğretmenleri tarafından ödüllendirildi.

Beş  yaşında  Kur an-ı Kerim i okumayı öğrenen  Berk Evsal Doğan  ,  hatim  indirmek için kreşte öğretmenleriyle birlikte çalışmaya başladı. Bir yıl sonunda  hatim  indirmeyi başaran Berk Evsal Doğan’a , öğretmenleri bilgisayar hediye etti.

Berk Evsal ın azimli bir çocuk olduğunu söyleyen kreşin yöneticisi Hatice Korkusuz , "Hatim indirmek kolay değil. Büyüklerin başaramadığını 6  yaşında  gerçekleştirdi ve bir yıl içinde  hatim  indirdi. Umarım Berk Evsal başkalarına da örnek olur" dedi.

"Kur an okumak beni mutlu ediyor ve rahatlatıyor"

Ödülünü alan Berk Evsal , kreşte günde 5 saat öğretmenleriyle çalıştığını , bu süre zarfında 4 sayfa okuduğunu söyledi.

Kur an Kerim i öğrenmenin zor olmadığını ifade eden Berk Evsal , "Kuran okumak beni mutlu ediyor ve rahatlatıyor" diye konuştu.

Baba Selçuk Doğan ise iki çocuğu olduğunu , 10 yaşındaki diğer oğlunun da küçük yaşta  hatim  indirdiğini kaydetti.

Çocukları ile gurur duyduğunu ifade eden Doğan , "Oğlumuz , öğretmenlerinin desteğiyle başarılı oldu. Katkılarından olayı öğretmenlerine teşekkür ederiz. Okuma yazmayı da okula gitmeden önce ağabeyinin yanında öğrendi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =