abd  nin Texas Eyaleti nin Dallas kentinde , İslam karşıtı eylemlerle gündeme gelen Amerikan Özgürlük Koruma İnisiyatifi nin (American Freedom Defense Initiative) düzenlediği Hz.  Muhammed   konulu   karikatür   yarışmasının  gerçekleştirildiği salonun dışında sila

hurriyet
0

Salonun bulunduğu Garland bölgesi polisinden yapılan açıklamada , bir otomobildeki iki kişinin salonun dışında bulunan güvenlik görevlilerine ateş açtığı , polislerin karşılık vermesi sonucu iki saldırganın öldürüldüğü , bir güvenlik görevlisinin ise yaralandığı belirtildi.
      
 Açıklamada , saldırının Curtis Culwell Center da düzenlenen  karikatür  yarışmasıyla ilgisi olup olmadığı ve saldırganların kimliği konusunda bilgi verilmedi.
     
Önünde  Saldırı  gerçekleşen salonda , daha önce de provokatif eylemler gerçekleştiren İslam karşıtı Amerikan Özgürlük Koruma İnisiyatifi adlı kuruluş Hz.  Muhammed  karikatürleri yarışması düzenliyordu.
     
10 bin dolar ödüllü yarışmaya Hollandalı politikacı Geert Wilders da katılmıştı. Çatışmanın ardından salonun boşaltıldığı kaydedildi.
     
Yarışmayı düzenleyen kuruluş daha önce de New York ta Dünya Ticaret Merkezi yakınlarına İslam merkezi açılmasına karşı kampanya yürütmüş , İslam karşıtı ilan yayınlamak için  abd  genelinde billboard lar kiralamıştı.
     

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =