Dahi ve  üstün zekalı  200  çocuk  ile bu alanda uzman ve eğitimciler ‘Dahiler ve  Üstün  Zekalılar Günü kapsamında 3 Mayıs ta  İstanbul  da bir araya gelecek.

hurriyet
0

Tüm  Üstün  Zekalılar Derneği nden (TÜZDER) yapılan açıklamaya göre , ‘Üstün Zekalılar Aramızda temasıyla düzenlenen etkinlik 3 Mayıs ta  İstanbul  Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi ndeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi nde gerçekleştirilecek.
     
Gün boyu sürecek etkinliğe Türkiye nin farklı yerlerinden 200 dahi  çocuk  ve aileleri ile bu konuda uzman , eğitimci ve yurtdışından davetliler katılacak.
     
TÜZDER Genel Müdürü Tunahan Coşkun un başkanlığında yürütülecek etkinlikler boyunca dahi çocukların eğitim problemlerine dikkati çekmek ve velileri , eğitimcileri bilgilendirmek amacıyla bir dizi oturum düzenlenecek.
     
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ‘Dahiler ve  Üstün  Zekalılar Günü etkinliklerinin oturumlarında ‘Üstün Zekalıların Eğitim İhtiyaçları Neler? , ‘İki Kere Farklı:  Üstün  Yetenekli Çocuklarda Özel Öğrenme Güçlüğü Sorunları , ‘Üstün  zekalı  ve Yetenekli Çocuklarda Duygusal Problemler , ‘Üstün Zekalıların Eğitiminde Öğretmen Sorunları ve ‘Üstün Zekalıların Eğitim Programları başlıklı sunumlar yapılacak.
     
Dünya  Üstün  Zekalılar Birliği Başkanı Yamin de katılacak

      ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =