Binlerce şoföre müjde! 31 Aralık a uzatıldı

 Binlerce  şoför esnafına nefes aldıracak düzenleme. Takograf değiştirilme süresi 31  Aralık  2015 e kadar uzatıldı.

haber7
0

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı  Fevzi Apaydın  , 1996 ,1997 ve 1998 model araçlardaki mevcut takografların dijital takograflarla değiştirilmesi için belirlenen sürenin 31  Aralık  a kadar uzatıldığını belirterek , "Ekonomik sıkıntı içerisinde ayakta kalmaya çalışan şoför esnafı , süre uzatımı kararı ile az da olsa nefes aldı" ifadesini kullandı.

Apaydın , yazılı açıklamasında , Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yaptıkları görüşmeler kapsamında , 1996 , 1997 ve 1998 model araçlarda 31  Aralık  a kadar dijital takograf bulundurma zorunluluğu aranmayacağını kaydetti. Apaydın , böylece kamyon ve otobüslerin muayenelerinin dijital takograf sıkıntısı yaşanmadan yaptırılabileceğini belirtti.

Takograf Cihazları Muayene ve Damgalama Yönetmeliğinin mevcut haliyle sektör açısından yüksek maliyet oluşturmasının yanı sıra ülke ekonomisinin gerçekleriyle de örtüşmediğini savunan Apaydın , şunları kaydetti:

"Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yapılacak görüşmelerle soruna köklü çözüm bulmaya çalışacağız. Bir dijital takografın piyasa fiyatı 2-3 bin lira arasında. Hurdaya ayrılma yaşına gelen araçlara 2-3 bin lira harcanarak dijital takograf takmak ekonomiye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =