Dadaşlar kültürüyle Bursa'yı fethetmeye geliyor

 Bursa   Erzurum  Dernekleri Federasyonu’nun ev sahipliğinde ,  Bursa  Buttim’de düzenlenecek olan  Erzurum  Günleri iddialı geliyor.

haber7
0

googletag.cmd.push });

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve  Erzurum  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in katılacağı etkinlik kapsamında maneviyat ve ilim şehri Erzurum’un kültürü tanıtılacak. Tanıtım öncesinde herkesi  Erzurum  u daha yakından tanımaya davet eden  Erzurum  Büyükşehir Başkanı  Mehmet Sekmen  , "Sadece Erzurumlu değil , bütün vatandaşlarımızı  Bursa  ya bekliyoruz. Çok güzel ve eğlenceli bir etkinlik olacak" diyerek çağ kebabını denemek isteyen herkesi Bursa’ya çağırdı.

CAĞ KEBABI İKRAM EDİLECEK

29 Nisan Çarşamba günü başlayıp 5 gün sürecek etkinliklerde yöreye özgü halk oyunlarından cirit gösterilerine , tiyatro oyunundan Erzurumlu sanatçıların katılımıyla her gün gerçekleştirilecek konserleriyle  Erzurum  Bursa’ya taşınacak.  28 Nisan Salı Günü 16.00-19.00 saatleri arasında ise  Bursa  Kent meydanında gerçekleşecek basın lansmanında herkese Gel Gör kebabın hazırlayacağı Cağ kebabı ikram edilecek.

RESMİ AÇILIŞ 30 NİSAN’DA

  30 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te de protokolün katılımıyla gerçekleşecek resmi açılışın ardından buraya gelen vatandaşlara yöreye özgü lezzetler ikram edilecek. Ayrıca Buttim’de Erzurum’a dair aradığınız veya merak ettiğiniz ne varsa olacak. Özellikle İspir fasulyesi , Cağ kebabı ve bal için yoğun bir talep bulunuyor. 5 gün sürecek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =