Gölova ilçesine parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

haber7
0

Gölova Kaymakamı Erkan İsa Erat , köylerde devam eden parka taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceleyerek , işçilerle bir süre sohbet etti.

İlçeye bağlı Boğazköyde devam eden çalışmaları inceleyen Erat , burada yaptığı açıklamada , köye toplamda 22 bin metrekare  kilit parke taşı  teslim edildiğini belirterek , "Köyün tüm ana ve ara yolları kilit taşıyla kaplandı. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Alt yapı sorunu giderilen köylerimizin yollarına parke taşı döşenecektir" dedi.

Erat , kilit taşı döşeme işini yapan ustaları düzenli çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 Suşehri  nde  hadis  okuma yarışması düzenlendi

Suşehri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu nda ezbere  hadis  okuma yarışması düzenlendi.

Okul Müdürü Yakup Topçu , programda yaptığı konuşmada , hadisi şeriflerin İslam dininin ikinci kaynağı olduğunu ifade ederek , "Öğrencilerimizin katıldığı bu yarışma vesilesi ile Peygamberimizi tekrar hatırladık ve düşündük. İslam ı kaynağından öğrenmemiz gerekiyor. Bir hadisi şerifi duyup da öğrendiğinizde ve bu öğrendiğiniz hadisi başka birisine aktardığınızda Peygamberimizin duasına nail oluyorsunuz. Peygamber efendimiz buyuruyor ki , Kim 40  hadis  ezberlerse , ben kıyamet gününde ona şefaatçi olurum diyor" dedi.

Ortaokul ve lise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =