Törenlerde 14 ülkeden bin  100   gazeteci  görev yapacak

haber7
0

Ccedil;anakkale  Kara   Savaşları  nın  100  üncü  yıl  dönümü dolayısıyla , 24-25 Nisan da Gelibolu Yarımadası nda düzenlenecek törenlerde 14 ülkeden bin  100   gazeteci  görev yapacak.

Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Murat Dereli , yaptığı yazılı açıklamada , törenler için binin üzerinde medya mensubunun akredite olduğunu , bu sayının yabancı heyetlerle birlikte geleceklerle bin  100  ü bulacağını bildirdi.

Savaşların  100  üncü yılı olması nedeniyle medya çalışanlarının dünyanın değişik ülkelerinden Çanakkale ye geleceğini belirten Dereli , "Geçen  yıl  230  gazeteci  arkadaşımızın izlediği törenlere bu  yıl  beklendiği gibi rekor sayıda ilgi oldu. Sayının büyüklüğünün anlaşılması için Şampiyonlar Ligi finalinin 770  gazeteci  tarafından izlendiğini söylemek yeterli olacaktır" ifadesini kullandı.

Dereli , kurum olarak akredite işlemlerini yaklaşık 15 gündür sürdürdüklerini ifade ederek , şu bilgileri verdi:

"Artık işlemlerimizi sonlandırdık. Medya mensuplarının görev alanlarında rahat bir çalışma ortamı bulabilmeleriyle ilgili ön hazırlıkları bitirdik. Son kontrolleri yeniledikten sonra hazırlıklarımız bitecek. Bundan sonrası törenlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirecek  gazeteci  arkadaşlarımıza kalıyor. Törenleri ülkemizin dışında , Çin , Fransa , İtalya , Polonya , Bulgaristan , Kanada , ABD , Azerbaycan , Almanya , Irak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =