Üç aylar ne zaman başlıyor?

Müslümanlar için özel önemi olan Recep , Şaban ve Ramazan ayları üç ayları oluşturuyor. Dün akşam giren Recep ayıyla birlikte üç aylarda başlamış oldu. Üç  aylar  (Receb Ayı , Şaban Ayı , Ramazan Ayı) ne  zaman  başlıyor? merak edenler

milliyet
0

İslam dünyasını ve hepimiz yakından ilgilendiren Üç aylar  ve Kandiller 2015 yılında ne  zaman  başlıyor? Müslümanlar için özel önemi olan Recep , Şaban ve Ramazan ayları üç ayları oluşturuyor. Bu yıl üç ayların başlangıcı Pazartesi gününe denk geldi. 2015 yılında kandiller sırası ile Regaib kandili Perşembe , Miraç Cuma , Berat Kandili pazartesi gününe denk geliyor. Üç ayların başlangıcı Regaip Miraç Berat Kandillerinin hangi tarihlerde nezaman ve hangi güne denk geldiği liste halinde aşağıdan görebilirsiniz.

Üç  aylar  , 20 Nisan 2015 günü başladı. İçerisinde üç mübarek ay olan Recep , Şaban ve Ramazan-ı Şerif bulunduran Üç Aylar’da ayrıca Regaib , Miraç , Berat ve Kadir geceleri gibi İslam dinince önemli kabul edilen gün ve geceler bulunuyor.

Rasûl-i Ekrem Efendimiz; “Receb Allah’ın ayı , Şaban benim , Ramazan ümmetimin ayıdır.” buyurarak üç ayların bizler için ne kadar kıymetli bir hazine olduğunu buyuruyor.

Receb Ayı Başlangıcı: 20 Nisan Pazartesi

Regâib Kandili: 23 Nisan Perşembe

Miraç Kandili: 15 Mayıs Cuma

Şaban Ayı Başlangıcı: 19 Mayıs Salı

Berat Kandili:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =