Türk iş adamları Rodos u fethetmeye hazırlanıyor

400 yıl kadar Osmanlı hakimiyetinde kalan  Rodos  Adası nı ,  Türk  iş  adamları  şimdi ekonomik olarak fethetmenin hazırlığını yapıyor.

haber7
0

Marmarisli iş  adamları  , ilçeye en yakın büyük Yunan adası olan  Rodos  ile ticaret hacminin geliştirmek amacıyla harekete geçti.

Kanuni Sultan Süleyman ın yaklaşık 500 yıl önce aldığı ve 400 yıl kadar Osmanlı hakimiyetinde kalan  Rodos  Adası nı ,  Türk  İş  adamları  şimdi ekonomik olarak fethetmenin hazırlığını yapıyor.

Adaya daha fazla ihracat yapmak amacıyla Marmaris Ticaret Odası (MTO) tarafından Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) desteğiyle hayata geçirilen "Marmaris  Rodos  Arasındaki Ticaret Hacminin Analizi ve Yol Haritası" projesi tamamlandı. Proje hakkında İçmeler Mahallesi ndeki bir otelde düzenlenen toplantıda , ilçedeki iş adamlarına sunum yapıldı.

Toplantıda konuşan MTO Başkanı Mehmet Baysal , 4 ay önce sundukları projenin GEKA tarafından kabul edildiğini ,  Rodos  a giden proje ekibinin 12 Adalar Ticaret Odası ,  Rodos  Belediyesi gibi kurumlar ve Yunan iş adamlarıyla görüşmeler yaptığını söyledi.

Görüşmeler ve incelemelerin ardından envanter hazırlandığını bildiren Baysal , yakında basımı tamamlanacak envanter kitabının iki yakadaki iş adamlarına dağıtılacağını kaydetti.

Baysal ,  Rodos  ta Ziraat Bankası Şubesi nin faaliyet göstermesinin karşılıklı ticarette büyük avantaj sağlayacağına dikkati çekti.

Katılımcılara sunum yapan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =