Polis   Akademisi  Başkanlığı na bağlı Güvenlik Bilimleri Fakültesi ne girmek isteyen öğrenciler için  tercih  dönemi başladı. Adaylar 14 Nisan saat 10.00 dan itibaren 16 Nisan 17.00 ye kadar internet üzerinden  tercih  yapabilecek.

hurriyet
0

YÖK ün internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre adaylar 25  tercih  alanının hepsini doldurmak zorunda. Yerleştirme işlemi , öğrencilerin not ortalaması esas alınarak merkezi olarak yapılacak. Yerleştirme sonuçları http://yoksis.yok.gov.tr/POLISUYG internet adresinden duyurulacak. Yapılan açıklamada şöyle denildi:
4 Nisan 2015 tarih ve 29316 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 6698 sayılı ‘Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu , Jandarma Teşkilat , Görev ve Yetkileri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun un 43. Maddesi uyarınca ,  Polis   Akademisi  Başkanlığına bağlı Güvenlik Bilimleri Fakültesindeki öğrencilerin yükseköğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri http://yoksis.yok.gov.tr/POLISUYG adresi üzerinden yapılacak.Öğrenciler 14 Nisan 2015 saat 10.00 dan 16 Nisan 2015 saat 17.00 ye kadar belirtilen adres üzerinden ekli listede yer alan yükseköğretim kurumlarından 25  tercih  yapacak. 25  tercih  alanın tümü doldurulmak zorunda. Yerleştirme öğrencilerin not ortalaması esas alınarak merkezi olarak yapılacak. Yerleştirme sonuçları http://yoksis.yok.gov.tr/POLISUYG üzerinden duyurulacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =