Karatay a kötü haber: Akreditasyon şartı geliyor!

Sağlık Bakanlığı , sağlık ve beslenme konusunda yorum yapanlar için "ekran sertifikası ve akreditasyon" zorunluluğu getiriyor.

milliyet
0

Sağlık Bakanlığı , televizyon programlarının müdavimi olan ve söyledikleri büyük ilgi gören ünlü isimlerin "sıra dışı" sağlık ve beslenme önerileri üzerine harekete geçti. Canan  Karatay  ve Ahmet Maranki gibi isimlere ekran sertifikası zorunluluğu geliyor.

googletag.cmd.push });

Sertifkası olmayana ekran yasağı!

"Kolesterol kalp hastası yapmaz , aksine kolesterolü yüksek olan çok yaşıyor" diyen Prof. Dr. Canan  Karatay  , tıp endüstrisinin ilaç satmak için hastalık icat ettiğini savunan Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta , kendi web sitesindeki özgeçmişinde halk arasında "Türkiye nin Lokman Hekimi" ya da "Bitkilerin Efendisi" olarak tarandığı belirtilen "kozmik bilimci" Ahmet Maranki ve diğerleri...

Uzmanlıklarının yaranda , gördükleri rağbetle artık birer televizyon yıldızı , sıra dışı önerileriyle de birer tartışma öznesi haline geldikleri söylenebilir. Ancak modern tıpçılar’la gelenekselciler arasındaki tartışmaların büyümesi ve ekranlarda dile getirilen sıra dışı sağlık-beslenme önerileri üzerine halkın kafasının karıştığını düşünen Sağlık Bakanlığı , yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Sağlığın medyada tartışılmaları bilimsel temel e oturtmak isteyen bakanlık , özellikle geleneksel ve tamamlayıcı tıp konularında televizyonların müdavimi olan ünlü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =