Hakan dan sonra Kral Tanju da Ak Parti de
Etiketler:

Türk futbolunun ünlü golcüsü  Hakan  Şükür , Ak  Parti  nin İstanbul milletvekilli adaylığına hazırlanırken eski milli futbolcu  Tanju  Çolak da , AK  Parti  de siyaset yapma konusunda davet aldı.  Tanju  hangi ilden aday olacak.

haber7
0

Eski milli futbolcu  Tanju  Çolak , AK  Parti  İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay ı ziyaret etti. Akay , basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada , Türkiye ve Türk futbolunun meselelerini konuştukları  Tanju  Çolak ı , AK  Parti  de siyaset yapmaya davet ettiğini belirtti.

Akay , şunları söyledi:

Eğer partimizin ilgili mercileri uygun görürlerse il başkanı olarak kendisini İzmir de siyaset yapmaya davet ettim.  Tanju  nun teklifimiz karşısındaki yaklaşımı bizi mutlu etti.  Tanju  Bey ile AK  Parti  de siyaset yapması konusunda ortak karar aldık. Bundan sonraki karar kendisinin ve  Parti  yönetimindeki büyüklerimizin. Milletvekilliği daha sonraki aşama. İlgili mercilere bu talep de iletilecek. Topluma mal olmuş insanların tabanda çok olumlu tepkiler alacağına inanıyorum. Toplumu kucaklayan insanlarla siyaset yapmak mutlaka partimize artı değer getirir.

Tanju Çolak a teklif götürmeden önce partinin üst yönetimiyle görüşüp görüşmediğiyle ilgili soru üzerine Akay ,  Parti  yönetimiyle ön görüşme yapmadım. Bugünkü ziyarette böyle bir şeyin ortaya çıktığını ileteceğim. Karar sadece benim olsa ,  Tanju  Bey i gol kralı olarak başa koyarım , şeref duyarım , mutlu olurum dedi.

Akay , bir soru üzerine  Tanju  Çolak ı henüz partilerine üye yapmadıklarını ifade etti.

Tanju Çolak da gelen tekliften mutluluk duyduğunu dile getirerek , şöyle konuştu:

Milletvekilli adayı olarak gösterilmemde tabanın istemesi önemli. Gidişata bakacağız , durumu değerlendireceğiz , Başbakanımızın da bu konudaki düşüncülerini alacağız , ona göre hareket edeceğiz. Burada olmaktan keyif alıyorum , gurur duyuyorum. Siyasette golleri hep beraber başkanımla birlikte atacağız. Başka partilerden de bu dönemde teklif geldi , ama halkın partisi olan AK  Parti  yi tercih ettim. Başbakanımı seviyorum , onu güveniyorum , ona inanıyorum , iyi şeyler yaptığına inanıyorum. O yüzden çok saygı duyuyor ve seviyorum. Ayrıca bir sporcu olması da önemli.

Samsunlu olmasına rağmen son 5 aydır işleri dolayısıyla hafta sonlarını geçirdiği İzmir i çok sevdiğini ifade eden Çolak , Bu iş sevgiyse bende sevginin her şeyi var. İnsanlık , samimiyet , alçakgönüllülük var. Başaracağıma inanıyorum , çünkü halkın sevgisi ve halka yaklaşımımın çok şey kazandıracağına inanıyorum dedi.

Çolak , Seçim organizasyonlarında yer alacak mısınız? sorusuna , Eğer bu işe giriyorsak sayın başkanın direktifleri doğrultusunda hareket edeceğiz , organizasyonlarda bulunacağız. Adaylık olmasa da partinin başka kademelerinde de çalışabilirim yanıtını verdi.


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =