Gönül: Fransa nın önde oluşunu anlamıyoruz

Birleşmiş Milletler in Libya ya yönelik kuvvet kullanma kararını değerlendiren Milli Savunma Bakanı Vecdi  Gönül  , Bu faaliyette  Fransa  nın çok  önde  olmasını bizim anlamamız pek mümkün görünmüyor dedi.

haber7
0

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül , Birleşmiş Milletler in Libya ya yönelik kuvvet kullanma kararına ilişkin , Bu faaliyette  Fransa  nın çok önde olmasını bizim anlamamız pek mümkün görünmüyor. BM nin kararının icracısı gibi olmasını anlamakta güçlük çekiyoruz dedi.

Bakan Gönül , Makedonya Cumhuriyeti Savunma Bakanı Zoran Konjanovski kabulünde gazetecilerin Libya ya ilişkin sorularını yanıtladı. Gönül , Bu faaliyette  Fransa  nın çok önde olmasını bizim anlamamız pek mümkün görünmüyor. BM nin kararının icracısı gibi olmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Ama sonradan daha net bir şekilde anlaşıldı ki komutada ABD yer almaktadır. Olayın başlamasından önce ve sonrasında Bakanlığımız ve Genelkurmay Başkanlığı muhataplarıyla sürekli görüşüyor. Bilgi almaktadır. Bulunduğumuz nihai durum budur dedi.
 
 


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =