İstanbul  Ticaret Üniversitesi nde görevli S.A. , üniversitenin genel sekreter yardımcısı Adnan E. hakkında kendisine tacizde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

hurriyet
0

İstanbul Ticaret Üniversitesinde kariyer planlama merkezinde uzman yardımcısı olarak görev yapan S.A. , üniversitede genel sekreter yardımcısı olarak görev yapan Adnan E. hakkında savcılığa tacize uğradığı iddiasıyla şikayette bulundu.

Vatan Gazetesi nden Çağdaş Ulus un haberine göre; Şikayet dilekçesinde , Adnan E. nin kendisine önce sözlü olarak ardından da mail yoluyla tacizde bulunduğunu iddia ederek , Bir defasında odasına çağırıp bana ‘merhaba bebişim diye hitap etti. Bunu dil sürçmesi olarak düşünürken odasından ayrıldığım sırada bana ‘teşekkür ederim kuzum deyince sözlerinin  taciz  olduğunu anladım. Aynı gün mailime  taciz  mesajları da atınca bulunduğu konum nedeniyle bir çalışanı baskı altına alıp manevi değerlerimi rencide eden bu eylemin cezasız kalmaması için bu şikayeti yapıyorum dedi.

Mail yazışmalarını , kamera kayıtlarını ve diğer delillerin de iddiasını kanıtladığını belirten S.A. , Adnan E. nin ceza almasını istedi.  taciz  iddiasıyla çalkalanan  İstanbul  Ticaret Üniversitesi yönetimi ise konu ile ilgili inceleme başlattı.  taciz  iddiasıyla gündeme gelen Adnan E. nin ifadesini alan yönetimin önümüzdeki günlerde Adnan E. ile ilgili kararını vermesi bekleniyor.

      ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =