TÜSODER  Başkanı Ağaoğlu , BTK tarafından yapılan  yeni  düzenlemeyle , aboneliğini fesih eden ya da numarasını başka operatöre taşıyan tüketicilerin hesabına bir aylık paket ücreti yansıtılmayacak" dedi.

hurriyet
0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan  yeni  düzenlemeyle , 72 milyon GSM abonesini ilgilendiren "kıst ücret uygulaması" başladı. 1 Nisan dan itibaren aboneliğini sonlandıran ya da numarasını taşıyanlara kullanmadıkları günlerin ücretinin yansıtılmayacak olması tüketicilere sevindirdi.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Başkanı  Aydın Ağaoğlu  , yaptığı açıklamada , numarasını taşıyan ya da aboneliğini sonlandıran abonelerden gelen şikayetler ve tüketicinin örgütlerinin talebi üzerine BTK nın Elektronik Haberleşme Sektöründe Kıst Ücrete İlişkin Uygulama Esasları na ilişkin  düzenleme  yaptığını söyledi.

Bu düzenlemenin 1 Nisan dan itibaren geçerli olduğunu ifade eden Ağaoğlu , şöyle konuştu:

"Yapılan düzenlemeye göre aboneliğini fesih eden ya da numarasını başka operatöre taşıyan tüketicilerin hesabına bir aylık paket ücreti yansıtılmayacak. Bilindiği gibi aboneliğin feshi ve  Numara  taşıma taleplerinin gerçekleşmesi fatura kesim tarihleriyle aynı güne denk gelmiyor. Bu durumda tüketiciye bazen bir gün bazen de birkaç gün için hiç kullanmadığı halde bir aylık tam ücret yansıtılıyordu.  yeni  düzenlemeyle kıst ücret uygulaması hayata geçti. Cep telefonu ve internet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =