Anne ile zihinsel engelli kızı aynı saniyede öldü!

Adana'da  Anne  ile  zihinsel   engelli   kızı  ,  aynı  evin farklı odalarında  aynı  anda geçirdiği  kalp krizi  sonucu öldü. Annenin duası dikkat çekti.

haber7
0

Adana da  kalp rahatsızlığı  olan 78 yaşındaki Gezer Şahbaz ile  zihinsel   engelli   kızı  48 yaşındaki Hayriye Şahbaz ,  aynı  anda geçirdikleri  kalp krizi  sonucu öldü.

Aynı evin farklı odalarda ölen  Anne  ile kızının cenazeleri yan yana toprağa verilirken; Songül Geçer annesinin "Allah ım kızımı bensiz bırakma benim canımı kızımla birlikte al" duasının kabul olduğunu söyledi.

Merkez Seyhan İlçesi Levent Mahallesi nde oturan Gezer Şahbaz , geçen yıl kalp yetmezliği nedeniyle bir süre önce ameliyat oldu. Birlikte yaşadığı  zihinsel   engelli   kızı  Hayriye Şahbaz da  aynı  dönem kalp kapakçığındaki şikayeti nedeniyle bir süre hastanede tedavi oldu. Bir süre sonra  Anne  Şahbaz ilerleyen yaşına ve kalp rahatsızlığına bağlı olarak yatağa düştü.

Gezer Şahbaz ın rahatsızlığı ilerleyince diğer  kızı  Songül Geçer eve gelip hem annesine hem de  engelli  kardeşine bakmaya başladı. 30 Mart ta Songül Geçer , ev işlerini yaparken annesini hareketsiz halde olduğunu görünce sağlık ekiplerine haber verdi. Bu sırada Songül Geçer , diğer odaya gittiğinde kız kardeşi Hayriye Şahbaz ı da kendinden geçmiş vaziyette buldu. Eve gelen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği  Anne  ile kızının öldüğü belirlendi.  kalp krizi  sonucu öldüğü belirlenen  Anne  ile kızının cenazeleri Buruk Mezarlığı nda yan yana açılan mezarlarda toprağa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =