Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak şehit Savcı  mehmet selim kiraz  ın Eyüp Sultan Camisi ndeki  Cenaze   töreninde  bazı yayın organlarına  akreditasyon  uygulanmasını kınadı.

hurriyet
0

TGC Yönetim Kurulu nun açıklamasında şu görüşler yer aldı:

"Başbakan Ahmet Davutoğlu nun toplumun birlik ve dayanışma içinde olması gerektiğini belirttiği bir günde basına yine  akreditasyon  uygulanması düşündürücüdür.

Şehit Savcı  mehmet selim kiraz  ın Eyüp Sultan Camisi ndeki  Cenaze  törenine Hürriyet , Cumhuriyet , Bugün , Milat , Taraf ve Zaman gazeteleri ile CNN Türk , Bugün TV , Kanaltürk , İMC TV; Samanyolu TV , Cihan Haber Ajansı ile Doğan Haber Ajansı muhabir , foto muhabiri ve kameramanları alınmamıştır.  akreditasyon  gerekçesini soran gazetecilere ise bu tören için talimatın  Ankara  dan Başbakanlık tan geldiği ifade edilmiştir.

Bu durum kamuoyunu bilgilendirme görevi ile orada bulunan gazeteciler arasında eşitlik ilkesine aykırı düşmektedir. Halkın bilgi alma hakkına yönelik yeni bir engellemedir. Bu uygulamayı şiddetle kınıyoruz."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =