Türkiye Aşçılar Federasyonu'nun (TAFED) , aşçı olmak isteyen ya da mutfağa ilgi duyanları yetiştirmek için açtığı  Aşçılık   Akademisi  ilk  mezunlarını  verdi.

haber7
0

İlk 4 ayı teorik ve pratik , kalan 4 ayı ise staj olmak üzere toplam 8 aylık eğitimin ardından eğitimlerde başarı gösteren 8 kursiyer sertifikalarını Aşçılık  Akademisi  nde düzenlenen törenle aldı.

Mezun olan kursiyerlerin özenle hazırladıkları birbirinden lezzetli yemeklerin ikram edildiği mezuniyet törenine , TAFED Başkanı Zeki Açıköz , Ankara daki tanınmış mekanların şef açıları ve davetliler katıldı.

Törenin başında bir konuşma yapan TAFED Başkanı Açıköz , aşçılığın dünyanın en eski ve saygın mesleklerinden biri olduğunu söyledi.

Gençler arasında aşçılığa ilginin her geçen gün arttığını , bunun da kendilerini oldukça memnun ettiğini belirten Açıköz , mezun olarak "aşçı" unvanını alan kursiyerlere mesleki hayatlarında başarılar diledi.

Aşçılık  Akademisi  Müdürü Ercan Kaman da Akademi olarak ilk  mezunlarını  vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Ankara daki lüks otellerin şef aşçılarının eğitmenliğinde yeni gruplara iş garantili eğitimler verilmeye devam edeceklerini belirten Kaman , TAFED ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip aşçıların hem çalıştıkları işletmelere hem de Türk turizmine katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından , Aşçılık  Akademisi  nde 8 aylık eğitimi tamamlayan kursiyerlere eğitmenleri tarafından sertifikaları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =