Harun Topçu, Ordu dan AK Parti den aday oldu
Etiketler:

Geçen yerel seçimlerde  Ordu  dan belediye başkanı  aday  adayı olan  Harun   Topçu  bu kez milletvekilliği için  aday  adayı oldu.

haber7
0

Harun Topalcı Kimdir

Harun Topalcı 1971 yılında Ordu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Üniversiteye gelmeden önce Ordu’da Refah Partisi gençlik kollarında göreve başlayan Topalcı , üniversite yıllarında dönemin Refah Partisi İstanbul il başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışarak İstanbul gençlik kollarında görev aldı. Üniversite mezuniyeti sonrası da Refah Partisi il başkanlığında çalışmaya başladı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı seçilmesinden sonra da Ekrem Erdem , Mehmet Ali Şahin , Mustafa Ataş ve Hayati Yazıcı gibi siyasi büyüklerimizin yakın çalışma ekibi içerisinde yer aldı. 1995 yılında evlenen Topalcı’nın eşi de Refah Partisi İstanbul kadın kollarında il yönetim kurulu üyeliği yaptı. 1996 yılında Ensar Avicenna Hastaneler Grubu’nun kurucular kurulunda yer aldı. Bu dönem içerisinde gruba bağlı Gültepe Ensar Hastanesi genel müdürlüğü görevini de yürüttü. Sağlık sektöründe yer alması nedeniyle Ordu’dan sağlık problemleri nedeniyle İstanbul’a gelen hemşerileriyle özel ilgilenmesinin yanı sıra muhtelif zamanlarda  Ordu  bölgesindeki fakir çocukların toplu sünnet şölenlerinin organizasyonlarına katkı sağladı.

2001 yılında AK  Parti  üyeliği ile siyasi hayatına devam ederken 2003 yılında AK  Parti  siyaset akademisini bitirdi. İstanbul’da faaliyet gösteren Ordulular Birliği Hizmet Vakfı mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyelikleri ile beraber  Ordu  Dernekleri Genel Merkezi’nde yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptı. Ordulu iş adamlarının İstanbul’da bir araya geldiği ve dönemin İstanbul büyükşehir belediye başkanı –başbakanımız- Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı “Florya Buluşması” adlı etkinliğin hayata geçmesinde büyük çaba sarf etti.

Bunun yanı sıra uluslararası bir firmanın Türkiye koordinatör danışmanlığını yaptı. Hali hazırda Ensar Avicenna Hastaneler Grubu’nun ortağı olarak ticari hayatını devam ettirmektedir. En son doğduğu topraklara hizmet etmek için 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den  Ordu  belediye başkanlığı  aday  adayı olan Topalcı , 12 Haziran 2011’de yapılacak genel seçimler için de Ordu’dan milletvekili  aday  adaylık sürecini başlattı. Evli ve iki çocuk babası.


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =