Harun Topalcı, Ordu dan aday adayı oldu

Ensar Avicenna Hastaneler Grubu nun ortaklarından Kumrulu işadamı  Harun   Topalcı  , Ak Parti  Ordu  Milletvekili  aday  adaylığını açıkladı.  Topalcı  , 2009 yerel seçimlerinde AK Parti den  Ordu  belediye başkanı  aday   adayı  olmuştu.

haber7
0

Ensar Avicenna Hastaneler Grubu’nun ortaklarından işadamı  Harun   Topalcı  , Ak Parti  Ordu  Milletvekili  aday  adaylığını açıkladı.  Topalcı  , 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den  Ordu  belediye başkanlığı  aday   adayı  olmuştu.

Harun  Topalcı  Kimdir?

Harun  Topalcı  1971 yılında Ordu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Üniversiteye gelmeden önce Ordu’da Refah Partisi gençlik kollarında göreve başlayan  Topalcı  , üniversite yıllarında dönemin Refah Partisi İstanbul il başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışarak İstanbul gençlik kollarında görev aldı. Üniversite mezuniyeti sonrası da Refah Partisi il başkanlığında çalışmaya başladı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı seçilmesinden sonra da Ekrem Erdem , Mehmet Ali Şahin , Mustafa Ataş ve Hayati Yazıcı gibi siyasilerle yakın çalışma ekibi içerisinde yer aldı. 1995 yılında evlenen Topalcı’nın eşi de Refah Partisi İstanbul kadın kollarında il yönetim kurulu üyeliği yaptı. 1996 yılında Ensar Avicenna Hastaneler Grubu’nun kurucular kurulunda yer aldı. Bu dönem içerisinde gruba bağlı Gültepe Ensar Hastanesi genel müdürlüğü görevini de yürüttü.

2001 yılında AK Parti üyeliği ile siyasi hayatına devam ederken 2003 yılında AK Parti siyaset akademisini bitirdi. İstanbul’da faaliyet gösteren Ordulular Birliği Hizmet Vakfı mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyelikleri ile beraber  Ordu  Dernekleri Genel Merkezi’nde yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptı.

Bunun yanı sıra uluslararası bir firmanın Türkiye koordinatör danışmanlığını yaptı. Hali hazırda Ensar Avicenna Hastaneler Grubu’nun ortağı olarak ticari hayatını devam ettirmektedir. En son 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den  Ordu  belediye başkanlığı  aday   adayı  olan  Topalcı  , 12 Haziran 2011’de yapılacak genel seçimler için de Ordu’dan milletvekili  aday  adaylık sürecini başlattı. Evli ve iki çocuk babası.


Paylas
Yorumlar
64x64

mevlüt ersoy

20 Mart 2011, Pazar 20:30:52

selamın aleyküm


Allah muhaffak etsin sonuna kadar destekliyoruz.Sizin gibi gençlerin siyasete atılması çok güzel bir şey İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR
Yorum Yaz
9 + 6 =