Reytinglerin tavan yaptığı sahne VİDEO

Son bölümlerinde güncel konulara ilişkin çarpıcı yorumları ile dikkatleri kendine çeken Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin son bölümünde yer alan bir  sahne  reyting rekorları kırarken internette de tık rekoru kırdı.

haber7
0

Polat Alemdar la İhtiyarların Başkanı bu sefer Çanakkale de buluştu.

Şehitliklerin etkileyici çekim teknikleri ile sunulması seyirciyi adeta mest etti. Muhteşem görüntülerin üzerine söylenen Çanakkale Türküsü ve sonrasında Başkanın etkileyicisi sesi ile okuduğu Mehmet Akif Ersoy un Çanakkale Şehitleri şiiri seyirciyi gözyaşına boğdu.

Dizide görüntüler ve şiirler kadar konuşulan konular da dikkat çekti.

Çanakkale Savaşı nın önemini anlatan Başkanla Polat Alemdar arasında geçen şu diyalag hafızalara kazındı:

Başkan: Ben ne zaman ümitsizliğe düşsem buraya gelirim. Ne zaman düşmanlarımız çok , her tarafımız düğşmanla çevrilmiş hissine kapılsam buraya gelirim.

Polat Alemdar: Tarihte yolculuk yapmak , Mehmetçikle beraber savaşmak isterdim.

Başkan: Tarihte yolculuğa gerek yok Polat. Bugün en çirkin orduların saldırıyor onu onbeşi..

Polat Alemdar: Ruslara yenildin , Balkanlardan atıldın , bırakın Avrupa dan atılmayı Türkler artık yok denildiği zaman Çanakkale de dirildi. Burası olmasaydı milli mücadele olmayaktı , biz olmayacaktık , hasta adam ölmüş olacaktı. Bunu da karargahtati komutanlar değil , gazi olan , şehit olan Mehmetçiğimiz başardı.

Başkan: İnsanımız İstanbul un ne demek olduğunu bilmese de hissediyor. İstanbul düşerse Anandolu düşecek. Anadolu düşerse Arap yarımadası düşecek. Bir tek Müslümanın yaşadığı toprak parçası kalmayacak. Hele Türkler , geldikleri yere kadar sürülecek. Bunun için Kürt ü , Arap ı , Çerkez i , Arnavut u komutanları ölmeyi emredince ölüyor. Ruslar İstanbul bizim diye çığlık attığı için , İngilizler , Fransızlar , İtalyanlar İstanbul u paramparça edeceği için , Yunanlılar İstanbul zaten bizim dediği için insanımız şehit oluyor.

Polat Alemdar: Bugün ölme vakti değil. Burdaki ecdadımız bizim için öldü. Vakit artık mücadele etme , düştüğümüz yerden kalkma vakti. Sahipsiz bıraktıklarımızın alemdarı olma vakti. Artık Hak kın vaad ettiği günlerin vakti.

WWW.MORALHABER.NET


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =