Dolandırıcılar durmak bilmiyor

Bartın’da , yaşlı adamın telefonunu arayan  Dolandırıcılar  , ’param yok’ diyen adama zorla  kredi  çektirerek 16 bin lirasını aldı.

haber7
0

Emniyet güçlerinin yaptığı tüm uyarılara rağmen , telefon üzerinden yapılan  dolandırıcı  çetelerin önüne geçilemiyor. Kendilerini savcı ve polis yada hakim olarak tanıtıp , kişilerin birikimlerine göz diken dolandırıcıların son hedefi Bartın’ın Özbaşı Köyü’nde yaşayan 53 yaşındaki emekli Yaşar Turgut oldu. Yaşlı adam ’param yok’ deyince azarlayan  Dolandırıcılar  , Turgut’a , 16 bin lira  kredi  çektirip dolandırdılar.

"3 SAAT BOYUNCA TELEFONUNU AÇIK TUTTURDULAR"

Dolandırıcıların bulunup , mağduriyetinin giderilmesini isteyen Turgut ,  emekli maaşı  ile kıt kanaat geçinirken , 16 bin liralık borçla baş başa kaldığını ifade etti. Bakmakla yükümlü olduğu engeli bir kızının olduğunu kaydeden Turgut şöyle konuştu; "Telefonla aradıklarında neye uğradığımı şaşırdım. Bana Diyarbakır’da terör örgütüne yardım ve yataklı yaptığınız görülüyor. İsminizi kullanarak örgüt adına kullanıyorlar. Bu kişileri yakalamak için yardımınıza ihtiyacımız var. Verdiğimiz hesap numarasına para yatıracaksınız , biz dolandırıcıları yakalayacağız dediler ve sakın telefonu kapatma biz seni yönlendireceğiz , telefonun bataryası biterse yeni batarya al dediler. Köyden şehir merkezine gelip  kredi  çekip hesaplarına parayı yatırana kadar telefonumu kapattırmadılar."

"DAHA ÖNCEDE DOLANDIRILDIM"

Bundan 5 yıl önce Tekirdağ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =