Adil Gür ün CHP ye yaptığı son ANKET!

haber7
0

Seçime 3 aydan az bir süre kaldı. Partilerin sandıktan çıkaracağı oy oranı ise Anketler aracılığıyla kestirilmek isteniyor.  Adil  Gür’ün Başkanlığını  yaptığı  A&G Araştırma Şirketi’nin  CHP  için  yaptığı  son seçim araştırmasından ise çarpıcı sonuçlar çıktı.  CHP  Parti Meclisi Üyeleri nin değerlendirdiği anketin sonuçları bazı gazetecilerle de paylaşıldı.

Her hafta periyodik olarak  CHP  için  ANKET  yaptıran A&G’nin elde ettiği verilere göre  CHP  , AK Parti ile farkı büyük oranda kapatmış durumda. Ayrıca  ANKET  , hangi partinin kaç milletvekili çıkarabileceğini de ortaya koyuyor ve A&G’nin sonuçlarına göre AK Parti tek başına iktidar olamıyor.

CHP FARKI 6 YA İNDİRDİ

Haber 7’nin elde ettiği bilgiye göre A&G’nin  CHP  için  yaptığı  son araştırmanın sonuçları şöyle: AK Parti yüzde 39 ,  CHP  yüzde 33 , MHP yüzde 14 , BDP (Bağımsız) yüzde 7 , Diğer ise yüzde 4 oranında.

AK PARTİ İKTİDAR OLAMIYOR

Araştırmaya göre 12 Haziran’dan sonra partilerin TBMM’deki muhtemel sandalye dağılımı da bir hayli dikkat çekici.  Adil  Gür’ün araştırması , AK Parti’nin 255 ile 260 , CHP’nin 170 , MHP’nin 95 Bağımsız girecek BDP’lilerin ise 30 dolayında milletvekili çıkaracağını ön görüyor. Bu sonuçlara göre 8 buçuk yıldır tek başına iktidarda olan AK Parti hükümet kuramıyor ve ufukta bir koalisyon olması söz konusu.

SONUÇLAR PARTİ MECLİS ÜYELERİNİN GÜNDEMİNDE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen “Sosyal Demokrasinin ‘Sosyal’i Nedir” başlıklı konferansına katılan  CHP  Parti Meclisi Üyeleri arasında tartışılan araştırmanın sonuçları için bazı gazetecilerin de görüşleri alındı.

Haber 7


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =