Hayrabolu'da lise öğrencilerine yönelik "Madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

haber7
0

Hüseyin Korkmaz Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıda , Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarlar Mücadele Şube Müdürlüğüne (KOM) bağlı görevli  polis  memuru Seçkin Deniz ve Hakan Cebar ,  uyuşturucu  ve madde bağımlılığının zararlarına ilişkin bilgi verdi.

Deniz , bağımlılığın 16-30 yaş gruplarında daha yaygın görüldüğünü belirtti.

Gençlerin dikkatli olmasını ve arkadaş çevresine dikkat etmesini isteyen Deniz , şöyle konuştu:

"Öğrenciler , içeriği bilinmeyen ilaçlara , alkol türlerine ve sigaraya karşı kesinlikle hayır demeli. Gençlerimize yönelik sosyo-psikolojik , dejenerasyon ile zihni ve ahlaki çökertme planları yapanların oyunlarına gelmemek için dikkatli olmalıyız. Asla Bana bir şey olmaz. Bir kere içmekle ne olacakmış. Ben bağımlı olmam. İstersem bırakırım demeyin. Bu tür maddeleri bir kere alan bağımlı olmaktan kurtulamaz."

Deniz , zamanla kullanım miktarı artan  uyuşturucunun  ölüme yol açtığını vurguladı.

Bağımlı insanın özgürlüğünü kaybettiğini , kendine olan güveninin zayıfladığını , kendini kontrol edemediğini ve insani prensiplerinin yok olmaya başladığını aktaran Deniz , "Bu kişi ideallerini yitirir. Yaşarken de ölür" diye konuştu.

Toplantıya , İlçe Emniyet Müdürü Halil Avcılar , Milli Eğitim Müdürü Besim Dede , okul müdürleri , öğretmen ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =