İstanbul Tıp Fakültesi nde çarşaf krizi

 İstanbul   Tıp   Fakültesi  nde salı günü iki kız öğrenci derse çarşafla girdi.

phphaberci
0

Milliyet Gazetesi nden Burcu Karakaş ın haberine göre: Çarşafla derse giren kız öğrenciler hakkında öğretim üyeleri tutanak tuttu ve nasıl davranacaklarını dekana sordu. Ertesi gün çarşaflı sayısı üçe çıktı.

TIPTA ÇARŞAF KRİZİ

İstanbul Üniversitesi  Tıp   Fakültesi  nde geçtiğimiz salı günü iki , çarşamba günü de üç kız öğrenci derse çarşafla girdi. Öğrenciler hakkında tutunak tutulurken , öğretim üyeleri arasında bu durum gerginliğe neden oldu.  Tıp   Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bilgin Saydam la görüşen öğretim üyeleri , nasıl davranacaklarını sordu.

İstanbul  Tıp   Fakültesi  nde "Çocuk Kliniği" dersine geçtiğimiz salı günü iki kız öğrenci çarşafla geldi. Öğrencilere , kılık kıyafet kanunu ve yönetmelikler hatırlatıldı. Ancak kızlar dersten çıkmayacaklarını söyledi. Bunun üzerine gerginliğin tırmanmaması ve ara vermemek için öğretim üyesi derse devam etti. Daha sonra da durumu dekanlığa tutanakla bildirdi. Ertesi gün çarşafla derse gelen kızların sayısı üç oldu. Bu kez Dekanlığın uyarısı üzerine  çarşaf  giyen bazı öğrencilerin fotoğrafı da çekilerek tutanağa eklendi.

Tıp  Fakültesi  öğretim üyeleri olayın ardından benzer bir durumla karşı karşıya kaldıkları takdirde nasıl davranmaları gerektiği konusunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bilgin Saydam ile bir görüşme yaptı.

Soruşturma başlatıldı

Yaşanan  çarşaf  gerginliğini doğrulayan Dekan Prof. Dr. Saydam , konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını belirterek , şunları söyledi:
"Birkaç öğrenci derse çarşafla girme teşebbüsünde bulunmuş. Kılık kıyafet mevzuatına uygun olarak gerekli soruşturma başlatılacaktır. Gerekli tutanaklar tutuldu. Olay hakkında gerekenin yapılması için inceleme başlatıyoruz."
İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü yetkilileri ise olayın kendilerine intikal etmediğini belirterek dekanlıktan gerekli bilginin alınıp incelemenin yapılacağını kaydetti.


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =