Komşuluk ölmemiş dedirten haber

Tekirdağ'da diyaliz tedavisi gören 24 yaşındaki Gökhan Tarakçı , 61 yaşındaki komşusu Arif Kocabalkan’ın verdiği böbrekle hayata tutundu.

haber7
0

Tekirdağ’ın  Muratlı  ilçesinde yaşayan Tarakçı ailesinin 24 yaşındaki oğullarına 2 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Hayatını diyaliz cihazına bağlı bir şekilde sürdüren Gökhan Tarakçı’nın yardımına 61 yaşındaki komşusu Arif Kocabalkan yetişti.

Kocabalkan’ın böbreği İstanbul’da yapılan başarılı bir operasyonla Tarakçı’ya nakledildi. Baba İsmail Tarakçı oğlu Gökhan’ın durumunu göz gözyaşları ile anlatarak , “Oğlum aşağı yukarı iki ay oldu ameliyat olalı. Kendisi Gazi Osmanpaşa Hastanesinde yatıyordu. Arkadaşımız komşumuz Arif Kocabalkan oğluma bir böbreğini verdi. Allah bin kere razı olsun oğlumun hayatını kurtardı. Bu süreçte sayın kaymakamımız bizlere yardımcı oldu. Arif Kocabalkan olayı bir zaman kahvede oturuyorduk. Kahvede oturduğumuz zaman kendiside yanımdaydı. Benim teyzemin oğlu böbreğini verecekti. Fakat kendisinde kalp çıktı. Kalp çıkınca doktorlar onun böbreğini almadılar. Kahvede oturduğumuz zaman Arif Kocabalkan ben bu Gökhan’a böbreğimi seve seve hiçbir karşılık olmadan Allah rızası için veririm dedi. Bende aldım hastaneye getirdim kan tahlili yaptırdık. Gazi Osmanpaşa Hastanesine telefon açtık saat 6’da hastanede olun dediler. Bindik gittik orada da sonuçta ameliyatı yaptılar. Ameliyattan geldiğimiz zaman oğluma söyledim ben yerim müsait değil o yüzde enfeksiyon kapabilir. Büyüklerimize ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =