Tekirdağ'da bahçelerde ot yolarak geçimini sağlayan  Arif Kocabalkan  , böbrek nakli bekleyen komşusu Gökhan Tarakçı'ya  böbreğini  verdi

haber7
0

Muratlı ilçesinde  Arif Kocabalkan  , böbrek hastası olan komşusu  Gökhan Tarakçı  ya böbreğini verdi.

Yaklaşık 2 yıl önce böbrek hastası olduğunu öğrenen ve diyalize giren Tarakçı (24) , hastalığı ilerledikten sonra nakil için beklemeye başladı. Komşunun böbrek aradığını duyan Kocabalkan (62) , tek böbreğini vererek Tarakçı nın yaşama tutunmasını sağladı.

Gökhan Tarakçı nın babası İsmail Tarakçı , gazetecilere yaptığı açıklamada , oğlunun 2 yıldır böbrek hastası olduğunu , diyalize girdiğini ve son zamanlarda  böbrek nakli  beklediğini söyledi.

Gökhan a teyzesinin oğlunun böbreğini vereceğini ancak kalp rahatsızlığı çıkınca naklin gerçekleşmediğini anlatan baba Tarakçı , "Kahvede oturuyorduk , Arif , oğlum Gökha na hiçbir karşılık beklemeden böbreğini vereceğini söyledi. Testlerin sonucu iyi çıkınca ameliyat gerçekleşti" diye konuştu.

"Mutluyum , bir can kurtardım , bir genci kurtardım"

Arif Kocabalkan ise tek başına yaşadığını , komşusunun iki yıldır diyalize girdiğini belirterek , şunları söyledi:

"Genç 2 yıldır diyalize giriyor , üzüldüm. Benim yaşım olmuş 62. Bundan sonra yaşasam ne olur yaşamasam ne olur , bir hayat kurtarayım dedim. Hiçbir karşılık beklemeden , para talep etmeden böbreğimi veririm dedim ve verdim. Mutluyum , bir can kurtardım , bir genci kurtardım."

​Kocabalkan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =