Türkiye nin önde gelen biliminsanlarını bünyesinde toplayan bağımsız  Bilim   Akademisi  , 21 Mart Cumartesi günü İstanbul Taksim deki Grand Öztanık Oteli nde , Türkiye de Başkanlık Sistemi ve Demokrasi başlıklı bir toplantı düzenleyecek.

hurriyet
0

Saat 14.00-16.00 arasında düzenlenecek panelin konuşmacıları ,  Bilim   Akademisi  üyeleri Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu ve Prof. Dr. Yılmaz Esmer olacak. 2 uzman biliminsanı , panelde başkanlık sisteminin tarihini ve uygulamalarını anlatacak. Prof. Dr. Yılmaz Esmer ise ‘Siyasal Sistem ve Siyasal Kültür başlıklı konuşmasında Türkiye deki siyasi kültürün özelliklerini anlatarak başkanlık sisteminin Türkiye deki olası uygulamasının sonuçları üzerine bilgi verecek.
Soruların da sorulabileceği paneli ,  Bilim   Akademisi  Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şevket Pamuk yönetecek.

Toplumsal rehabilitasyona ihtiyacımız var
12 nci Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül  ün eşi Hayrünnisa Gül , Özgecan Aslan ın annesini arayıp başsağlığı dilediğini belirtti. Bu vahşet karşısında toplumsal bir travma yaşadık diyen Gül , ‘Rehabilite şart mesajı verdi.


ORTADOĞU üzerine analiz ve haberleriyle tanınan Al Monitor a röportaj veren 12 nci Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül  ün eşi Hayrünnisa Gül , 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan ın Tarsus ta vahşice öldürülmesiyle ilgili konuştu. Aslan Ailesi için Çok asil insanlar diyen Gül ün mesajları özetle şöyle:
Özgecan Aslan: Hepimiz dehşete düştük. Toplumsal ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =