İzmir Büyükşehir Belediyesi , arama-kurtarma eğitimlerinin seviyesini yükseltmek amacıyla "İtfaiye Akademisi" kuracak

haber7
0

İzmir Büyükşehir Belediyesi nin arama-kurtarma eğitimlerinin seviyesini yükseltmek amacıyla "İtfaiye Akademisi" kuracağı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre , Toros Yangın ve Doğal Afet Eğitim Merkezi , uluslararası eğitim çizgisinde itfaiyeci yetiştirebilmek ve itfaiyeci eğitim programlarını en üst seviyeye ulaştırmak üzere , uluslararası geçerliliğe sahip National Fire Protection Association (NFPA) Standardı Sertifika Programı na katıldı.

Merkezde görevli 12 eğitmen itfaiyeci , endüstriyel yangınlar , yapı yangınları , tehlikeli madde kazaları ile mücadele , risk yönetimi ve komuta çalışmaları konularında NFPA sertifika programından başarıyla mezun oldu.

Eğitimin ardından uluslararası geçerliliği sahip sertifika almaya hak kazanan 12 itfaiye eğitmeninin sertifikalarını , İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç verdi.

Akademi için önemli bir adım

Sertifika programının İtfaiye  akademisi  nin kurulması yolunda önemli bir adım olduğu bildirildi.

Yeni sertifikalarla birlikte eğitim taleplerinin "uluslararası düzeyde kabul görmüş" eğitmenler tarafından gerçekleştirileceğini belirten yetkililer , "Eğitim standardının yükselmesi yönünde önemli bir adım atıldı. Yeni alınan sertifikalar , halen Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı eğitim merkezi olma özelliği taşıyan İzmir Büyükşehir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =