Niğde  İl Özel İdaresi ve İl Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile çiftçilere  263  bin  elma   fidanı  dağıtımı yapıldı.

haber7
0

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç ,  Niğde  Belediyesi Hayvan Pazarında düzenlenen  fidan  dağıtım töreninde yaptığı konuşmasında , üzerinde yaşadıkları toprakların topraklar dünyanın en kıymetli ve en verimli toprakları olduğunu kaydetti.

Vali Kılıç , bu topraklar üzerinde bugüne kadar tarih boyunca kimler yaşadıysa zengin ve müreffeh olduklarını belirterek , "Bize bu coğrafyayı hediye eden tüm şehitlerimize olan vefa borcumuz ve bizden sonraki nesillere olan iyi bir vatan toprağı miras bırakmak borcumuz" dedi.

Bu yıl içerisinde 250 bin hektar civarındaki tarım dışı arazide ağaç dikilmeye yönelik 150 bin hektarının bu sene , 5 bin hektarına 5 milyon  fidan  dikme yolunda geniş bir çalışma başlattıklarını vurgulayan Kılıç , şunları kaydetti:

"Buna ulaşmak içinde gece gündüz bütün kuruluşlarımızla beraber çalışıyoruz. Bu çalışmalardan bir tanesi de , il genelinde bu sene 400 bin meyve  fidanı  dağıtılacak. Geçen sene çiftçimiz bizden 26 bin  fidan  talep etmişti bizde dağıtmıştık. Bu yıl çiftçimiz 400 bin meyve  fidanı  talep etti ve biz bu talebin tamamını karşılayacağız. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

İl Özel İdaresinin kaynakları ile temin edilen fidanların toplam 95 köy ve belde olmak üzere 3 bin 130 dekar toprakla buluşacağı belirtildi.

Törene , Vali Kılıç ın yanı sıra Vali Yardımcısı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =