Ordu’nun  Fatsa  ilçesinde  engelli  öğrencilere terapi amaçlı "müzik  akademisi  sınıfı" oluşturuldu.

haber7
0

Fatsa Kaymakamlığı tarafından desteklenen ,  Fatsa  Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi tarafından hazırlanan sınıfın çılış törenine ,  Fatsa  Kaymakamı Mehmet Yapıcı ,  Fatsa  Cumhuriyet Başsavcısı Murat İnceel ,  Fatsa  Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu ,  Fatsa  Emniyet Müdürü Etem Öztürk ,  Fatsa  Gençlik Merkezi Müdürü Berat Şahin ,  Fatsa  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek , çok sayıda kurum müdürü ve amirinin yanı sıra  engelli  öğrenciler ve aileleri katıldı.

Osmanlı ve Selçuklu döneminde müzikle terapinin kullanıldığından bahseden  Fatsa  Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Seniha Dolu , “Engelliler için müzik çok önemli bir değer taşımaktadır. Bu değer ise öğrencileri başarıya götürecektir. Müzik , öğrencilerimizin öz güvenini artırır ve kendilerini başarılı hissetmesine neden olur. Osmanlı ve Selçuklu döneminde müzikle terapi kullanılmış olup ABD’de ise 1977 yılından bu zamana kadar müzikle terapi bir bilim dalı olarak kabul edilmiştir. Müzik akademisinin açılmasında desteklerini esirgemeyen kaymakamımıza ve milli eğitim müdürümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.

Modern toplumların  engelli  insana verdiği değerle ölçüldüğünü söyleyen  Fatsa  Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu ise şunları kaydetti:

"Bugün çok anlamlı bir gün. Karadeniz’de bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz.  Fatsa  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =