18 Mart'taki törenler için 12 ülkeden 455  basın mensubu   akreditasyon  yaptırdı

haber7
0

Ccedil;anakkale  Deniz   Zaferi  nin  100  üncü yıl dönümü dolayısıyla 18 Mart ta Çanakkale de düzenlenecek törenler için 12 ülkeden 455 basın mensubunun  akreditasyon  yaptırdığı bildirildi.

Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Murat Dereli , yaptığı yazılı açıklamada , Çanakkale  Deniz   Zaferi  nin  100  üncü yılının kutlanacağı 18 Mart taki törenleri takip etmek için rekor sayıda gazetecinin başvuruda bulunduğunu kaydetti.

Törenleri 12 ülkeden 455 medya mensubunun izleyeceğini , bu sayının törenleri görüntülemekle ilgili görevli kamu çalışanlarıyla 500 e yaklaşacağını açıklayan Dereli , "Geçtiğimiz yıl 240 gazeteci arkadaşımızın izlediği törenlere bu yıl beklendiği gibi fazla ilgi oldu. Kurum olarak akredite işlemlerini yaklaşık 15 gündür sürdürüyoruz. İşlemlerimizi sonlandırdık. Medya mensuplarının görev alanlarında rahat bir çalışma ortamı bulabilmeleriyle ilgili ön hazırlıkları bitirdik. Son kontrolleri yeniledikten sonra hazırlıklarımız bitecek. Bundan sonrası törenlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirecek gazeteci arkadaşlarımıza kalıyor" ifadesini kullandı.

Bu yılın sadece  akreditasyon  sayısıyla değil , katılımla da farklı olduğunu aktaran Dereli , şunları kaydetti:

"Buna göre ,  100  üncü yıl törenlerini Türkiye nin yanı sıra Çin , Fransa , Almanya , Filistin , ABD , Azerbaycan , Katar , Irak , İran , Avustralya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =