Tayyar: Yarım kalan aklını da ben alacağım

 AK Parti  Gaziantep Milletvekili  Şamil Tayyar  , "Emre Uslu’nun zaten bozuldu gibi ama aklının  kalan  kısmını da  ben  alacağım" dedi.

haber7
0

AK Parti Gaziantep Milletvekili  Şamil Tayyar  , gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"11. Cumhurbaşkanı Gül’ün milletvekili aday olması konuşuluyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna  Tayyar  , bunu yaklaşık 2 ay önce ifade ettiğini belirterek , “Sayın Gül’ün aday olabileceğini ifade ettiğimde herkes gülmüştü. Gelinen nokta böyle bir ihtimali giderek güçlendiriyor. Sayın Gül , bu partinin kurucusu , bu partinin ilk başbakanı ve ilk cumhurbaşkanı. Parti tabanında da ağırlığı olan bir isim , eğer kendisi arzu ederse bu partinin kapıları sonuna kadar açıktır. Kimse buna engel olamaz , engel olduğu zamanda bir bedel öder. Onun için Sayın Gül , böyle bir şeye niyet içerisinde olursa  ben  bir problem olmayacağını sanıyorum” cevabını verdi. ’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Abdullah Gül’ün adaylığını istemiyor’ iddialarını ise  Tayyar  şöyle değerlendirdi:

"Tabii  ben  prensip olarak belli makamlara geldikten sonra siyasete dönüşü çok doğru bulmayan birisiyim. O zamanda söylemiştim. Mesela ‘cumhurbaşkanı makamından sonra tekrar aktif siyasetin içerisinde olmamak’ gerektiğini düşünenlerden birisiyim. Bu Sayın Cumhurbaşkanımız içinde geçerlidir. Yani bir dönem daha aday olur , 2024’de hadi  ben  partinin başına geçeceğim dediği zaman ,  ben  bunu çok doğru olmayacağını düşünürüm. Fakat bunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =