Şanlıurfa da 18 kişilik fuhuş çetesi çökertildi

 Şanlıurfa  da otomobil içine yaptıkları özel koltukla kadınlara  fuhuş  yaptıran bir şebeke , polisin yaptığı operasyonla çökertildi.

haber7
0

 Yaklaşık 18  kişilik  şebeke üyeleri ev ve iş yerlerinin yanısıra aldıkları son model otomobillerle , gezici  fuhuş  yaptırdıkları gerekçesiyle suçüstü yakalandılar.

Edinilen bilgiye göre , bahse konu suç örgütünün kadınları kiralamış oldukları ikametlerde ve araçlarda fuhşa sevk ettikleri , geçimlerini bu yolla sağladıklarının tespiti üzerine 7 ay süreli yapılan çalışmalarda suç örgütü lider ve üyelerinin tespiti ile örgütün faaliyetleri yürüttükleri ikametler tespit edilmiş , önceki gün  Şanlıurfa  merkezi ve Viranşehir ilçesinde eş zamanlı olarak toplam 13 ayrı ikamette yapılan operasyonda; N.N.Y. (32) , A.B. (32) , B.A. (25) , M.O. (27) , K.C. (43) , M.K. (26) , T.K. (20) , B.Y. (34) , Y.M. (30) , M.R.Y. (30) , K.E. (29) , H.D.G. (40) , M.L. (31) , F.P. (48) , İ.H.K. (17) , yakalandı. Örgütün 4 elemanının daha önce başka suçlardan yakalandıkları ve cezaevinde oldukları ve örgütü cezaevinden yönettikleri tespit edildi.

Operasyon çerçevesinde ikametlerde yapılan aramalar neticesinde şahısların müşteri irtibatı kurdukları telefonlar , çok sayıda sim kart , 1 adet av tüfeği , 1 adet sallama , 1 adet kuru sıkı tabanca ve tabancaya ait 7 adet dolu fişek , 21 adet 7 ,65 mm çapında dolu fişek ele geçirildi.

Yakalanan şahıslarla ilgili olarak; suç örgütü kurmak , yönetmek , suç örgütünün üyesi olmak , örgüt adına suç işlemek , örgüt faaliyeti çerçevesinde  fuhuş  yaptırmak için insan ticareti , darp , cebir ve tehdit kullanarak zorla fuhşa sevk etmek ,  fuhuş  yapmak için yer temin etmek , fuhşa sürüklenen kişilerin kazancından yararlanarak geçim temin etmek ve maddi menfaat sağlamak , 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarından sabıkası bulunurken , şahıslar doktor raporlarının ardından cumhuriyet savcılığına sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
 
 


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =